نوین ایده زاگرس

بنر

نخبه کیست

پیام زندگی

آرشیو سرآمد

اوقات شرعی


امروز : جمعه
01. تیر 1397
8. شوال 1439
22. جولای 2018

امار بازدید کنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز12
mod_vvisit_counterدیروز20
mod_vvisit_counterاین هفته125
mod_vvisit_counterهفته گذشته59
mod_vvisit_counterاین ماه350
mod_vvisit_counterماه گذشته611
mod_vvisit_counterکل بازدیدکنندگان1309704
برگزاری کارگاه آشنایی با کارآفرینی زیست محیطی و فرهنگ سازی در این زمینه( ایدوکا): مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

کارگاه آشنایی با کارآفرینی زیست محیطی و فرهنگ سازی آن ( ایدوکا) در تاریخ هفتم شهریورماه 96 در محل بنیاد نخبگان استان لرستان تشکیل گردید.

همچنان که کارآفرینی در حوزه کسب و کار نقش های کلیدی و محوری خود را ایفا می کرد، به مرور وارد سایر حوزه ها شد و واژه های جدیدی به تدریج وارد ادبیات کارآفرینی گردید. نوع جدید کارآفرینی که با عنوان کارآفرین سبز یا کارآفرین زیست محیطی بیان می شود مفهوم کسب وکارها را با آگاهی از پایداری و سایر اصول مسلم نهضت زیست محیطی ترکیب کرده است.کارآفرینی زیست محیطی به معنی کسی است که با حفظ محیط زیست و ترجیح دادن آن به منافع شخصی، رفتاری کارآفرینانه و امروزه،سازمان ها و نهادهای مختلفی، اقدام به شناسایی، معرفی و تشویق آن می کنند. کارآفرین سبز همزمان با تعقیب پتانسیل های موجود در بازار و پذیرش ریسک کسب و کارهای موفق خود را ملزم به رعایت اصول زیست محیطی می داند. بنگاه های اقتصادی سبز می توانند به وسیله کار با دولت های محلی و ملی که نیاز مدام به کالا و خدمات سازگار با محیط زیست دارند، به بازار دسترسی پیداکنند. به علاوه برای ایجاد کارآفرین با فرصت هایی برای ساختن مشاغل بی خطر زیست محیطی، بنگاه های اقتصادی سبز ارتباط میان اقتصاد، اجتماع و ارزش های زیست محیطی را افزایش می دهند. از این طریق کارآفرینی سبز به سرعت توسعه پایدار اقتصادی جوامع را قدرت می دهد. این کارگاه ضمن بیان انواع کارآفرینی سبز، ویژگی ها و تفاوت های آنها را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین چالش های موجود در ایجاد کارآفرینی زیست محیطی را بررسی می کند.

هدف این کارگاه ارائه خدمات آموزشی در فضایی کاملا کاربردی و عملی در زمینه فرهنگ سازی کارآفرینی سبز می باشد. مستعدین برتر، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، انجمن های علمی دانشجویی از مخاطبان این کارگاه بودند.

بیان چرایی مطرح شدن متدولوژی خلاقیت و کارآفرینی زیست محیطی با توجه به رها سازی این مقوله در کشور، تشکیل جلسات و گروه های هدف، ارائه مثال ها و نمونه هایی متعدد از صنایع مختلف به منظور آشنایی با کلیت این رویکرد و ارائه مختصر پژوهش در این زمینه از مواردی بودند که در این کارگاه ارائه شد.

درپایان این کارگاه، افراد با رویکرد جدیدی نسبت به کارآفرینی زیست محیطی و راه های حفاظت ازآن بعنوان سرمایه اصلی آشنا شدند.