نوین ایده زاگرس

بنر

نخبه کیست

پیام زندگی

آرشیو سرآمد

اوقات شرعی


امروز : جمعه
01. تیر 1397
8. شوال 1439
22. جولای 2018

امار بازدید کنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز11
mod_vvisit_counterدیروز20
mod_vvisit_counterاین هفته124
mod_vvisit_counterهفته گذشته59
mod_vvisit_counterاین ماه349
mod_vvisit_counterماه گذشته611
mod_vvisit_counterکل بازدیدکنندگان1309703
برگزاری اولین دوره تخصصی خبرنگاری علم و فناوری مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

اولین دوره‌ی تخصصی خبرنگاری علم و فناوری استان توسط بنیاد نخبگان استان لرستان و با مشارکت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در تالار بهمن مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد برگزار شد.

دکتر حمزه امیری گفت: نظر به ایجاد ساز و کار لازم جهت تقویت فرهنگ فناوری و کارآفرینی در استان لرستان با عنایت به ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه موجود، همچنین با توجه به توسعه و بروز زنجیره رویدادهای کارآفرینی، ایجاد شتابدهنده ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد از نقطه شروع تا توسعه در استان و کشور ، بنیاد نخبگان لرستان این دوره را برگزار نمود.

رییس بنیاد نخبگان لرستان افزودند: اهمیت و لزوم برگزاری اینگونه دوره های تخصصی در استان و جهت دادن رسانه های مکتوب و دیداری با توجه به نیاز سنجی جامعه ی استانی بدین سمت از رسالت های نظام علمی و فناوری می باشد.

امیری گفت: در این دوره که با هدف مهارت افزایی خبرنگاران و روابط عمومی‌های مراکز علمی و فناورانه‌ی استان و با حضور خبرنگاران رسانه‌های محلی و کارشناسان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، دکتر حمیدرضا مدقق و دکتر علیرضا عبدالی نژاد از اساتید برجسته‌ی علوم ارتباطات در دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان مدرس حضور داشتند.

این دوره که از صبح روز دوشنبه 13 شهریورماه سال جاری آغاز و تا عصر ادامه داشت موضوعاتی همچون سوژه یابی علمی و سبک‌های خبری، مصاحبه مطبوعاتی، رادیویی و تلویزیونی علمی، ژورنالیسم علمی آنلاین و گزارش مطبوعاتی، رادیویی و تلویزیونی علمی توسط اساتید حاضر در دوره تدریس خواهد شد.

لازم به ذکر است که در پایان این دوره به شرکت‌کنندگان گواهی‌نامه‌ی معتبر اهداء خواهد شد.

حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان نیز در آغاز نخستین دوره‌ی تخصصی خبرنگاری علم و فناوری گفت: بشر در طول تاریخ سه دوره‌ی تسلط قدرت، ثروت و اطلاعات را پشت سر نهاده و در عصر حاضر که عصر تسلط اطلاعات بر زندگی انسان است، نقش خبرنگاران به عنوان حاملان آگاهی و اخبار بسیار پر رنگ و غیرقابل‌انکار است.

وی افزود: مهم‌ترین عاملی که می‌تواند موجب موفقیت یک خبرنگار در عصر حاضر شود، سواد رسانه‌ای است که می‌تواند در کنار خلاقیت، موجب تسلط بهتر خبرنگاران بر منابع اخبار و اطلاعات، قدرت ارزیابی درست و قدرت نقد و انتقاد مؤثر و دقیق شود و این موضوع با برگزاری کارگاه‌های تخصصی صورت خواهد گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اشاره به اینکه یک خبرنگار موفق باید نقاد باشد و نه نقال، تصریح کرد: لازمه‌ی ارتقاء بیش از پیش جایگاه نقد و انتقاد در فضای رسانه‌ای کشور، حرکت به سمت خبرنگاری علمی و بیشتر شدن سواد رسانه‌ای اصحاب رسانه و مطبوعات کشور است.